System filtracji wody

wszystko co związane jest z filtracją akwarium morskiego

System filtracji wody

Postautor: pablo1809 » 14 cze 2016, 12:30

Cześć,

Mam dylemat i prosiłbym Was o pomoc. Chciałbym zaprojektować "fajny" system do uzdatniania wody. Co według Was powinien zawierać dobry system akwarystyczny? Czy oprócz wydajności powinienem zwrócić uwagę na jakieś inne czynniki? Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

Jakiś czas temu zaprojektowałem system akwarystyczny RODI.
- 2 filtry wstępne
- membrana 75GPD - jakiś "noname"
- wkład DI (żywica mieszana)

Wydajność... ok. 233 ml/min
TDS wody zasilającej 195 ppm
TDS po RO - 3,6 ppm
TDS po RODI - od 0 do 0,1 ppm

PS. Tak, zawodowo zajmuję się projektowaniem systemów filtracji wody. Nie chcę tu nikogo reklamować, więc nie podam nazwy firmy.

Pozdrawiam
pablo1809

Re: System filtracji wody

Postautor: kajetan2009 » 19 lip 2016, 07:47

Witam
trochę nie rozumiem, zajmujesz się systemami uzdatniania wody, a na forum pytasz się jaki założyć?
Najlepsze są najprostsze wstępny, węgiel, membrana , 2x żywica, i na wyjściu TDS pokaże 0 ppm. Ja używam membran firmy amerykańskiej, są na allegro, erybce można kupić założyć i na dwa lata spokój.
Początek jest zawsze łatwy, problemy pojawiają się później. ...
Awatar użytkownika
kajetan2009
Administrator

Obrazki: 8

Wróć do Systemy filtracyjne, odpieniacze, itd. ...