Przesiadka na morskie

Fascynuje Cię akwarystyka morska, pytaj odpowiemy na wszystkie zadane pytania. Poprowadzimy Cię krok po kroku jak "posolić" pierwsze akwarium

Przesiadka na morskie

Postautor: Paragon » 08 lis 2015, 13:25

Witam mam na imię Leszek jako ze postanowiłem sprubować sił w akwarystyce morskiej ma kilka pytań a więc,:
- posiadam akwarium 120 x 45 x 45 czy takie akwarium sie nadaje, bez wzmocnień ze szkła 10mm, posiada wycięcie na przelew ( slużyło do automatycznych podmian) myślę że moge je zaadoptować na komin zewnętrzny
- jak duży samp do takiego akwarium
- oświetlenie mam dylemat czy dać 2x54w czy taki wynalazek

http://www.aliexpress.com/item/36-48-90 ... eb201560_9

Myśle też nad baniakiem 100x60x50 wykonanym ze szkła optiwhite ale nie wiem czy warto pchać sie w dodatkowe koszty ??
Paragon

Re: Przesiadka na morskie

Postautor: kajetan2009 » 11 lis 2015, 00:23

Witam
powiem Ci prawdę jak zakładać morski baniak, to lepiej od razu kupić szkło o odpowiednich wymiarach i przystosowane
do morszczyzny.
Wymiary czym szersze tym lepsze, oczywiście jak masz miejsce. 60cm. szerokości to powinno być minimum.
Jak zaadoptujesz to co masz to zawsze będzie się ciągło niezadowolenie, a to z szerokości, a to z wymiarem komina
a to z jakością szkła itd. ...A w tym hobby szkło to jest najmniejszy wydatek. Ja zachęcam każdego na nowe
ale jak się zdecydujesz na adaptację starego baniaka to Ci na pewno pomożemy.
pozdrawiam
Początek jest zawsze łatwy, problemy pojawiają się później. ...
Awatar użytkownika
kajetan2009
Administrator

Obrazki: 8

Wróć do Dla początkujących