Troche inne akwa . Jakie ?

najładniejsze akwarium będzie wystawione na portalu MojaRafa.pl i umieszczony wywiad z właścicielem.

Troche inne akwa . Jakie ?

Postautor: julia1548 » 19 paź 2013, 23:48

Poniewaz mam nowe akwa przeznaczone do morszczyzny . Wiec mam tylnia i jedna z bocznych scian z float a reszte optiwhite . Float znajduje sie przy scianie dlatego zastanawiam sie czy przykleic na nie naklejke jak zazwyczaj (czarna lub niebieska) lub nowy sposob cienka warstwe lusterka i wtedy komin od srodka. ;) Moze pomysl sam w sobie nie jest zly ale czy swiatlo padajace z okna nie zrobi nic z moja rafa ? Akwa mam po drugiej stronie pokoju, prawie naprzeciwko okien. Pytam sie bo nie spotkalam sie z czyms takim a za takie pieniadze jakie sa koszty tego wszystkiego nie chcialabym potem zalowac :( + Przepraszam za bledy ( pisane na kom) Akwa ma wymiary - 150 dlugosc 50 szerokosc i 100 wysokosc , nwm czy to potrzebne ale stelarz jest wysokosci 80 cm ( okno na wysokosci ok 1 m ) :cry: (pojemnosc 750 l )
julia1548

Re: Troche inne akwa . Jakie ?

Postautor: Jacek » 24 paź 2013, 15:59

Witam
troszkę piszesz chaotycznie, ale coś doradzimy
Szkło proponuję okleić przed zalaniem wodą - później są niesamowite problemy, najlepiej jest obłożyć plexi
kolor według gustu i uznania. Ja preferuje niebieski.
Wymiary są bardzo nie trafione jeżeli chodzi o wysokość, ani praktycznie przy czyszczeniu, ani przy doświetleniu
100 cm wysokie, na pewno będą problemy tym bardziej, że stoi na stelażu 80 cm.
Awatar użytkownika
Jacek

Postautor: Koral » 24 paź 2013, 16:35

Jak nie chcesz zrobić błędu na samym początku, to zmień wysokość szkła ---- 60 cm. to max do obsługi.
Stelaż 80cm. wysoko do oglądania zwierzaków z fotela. Ale każdy ma swoje marzenia....... :lol:
Najważniejsze żeby hobbyście pasowało.
pozdrawiam
kto pyta ten mniej traci.!
Koral

Postautor: Sylwek » 25 paź 2013, 16:59

boczne ściany i tak będą jak lustra
niebieski podkreśla głębie, każdy ma swoją wizję.....
Na temat wysokości się nie wypowiadam j/w. :shock:
problemy będą. :P
Sylwek

Wróć do Nasze akwaria