morskie dla początkującego.

Fascynuje Cię akwarystyka morska, pytaj odpowiemy na wszystkie zadane pytania. Poprowadzimy Cię krok po kroku jak "posolić" pierwsze akwarium

morskie dla początkującego.

Postautor: Pawlo » 03 gru 2012, 15:00

Cześć wam
Jestem tu nowy, na innym forum mnie zignorowali.
Interesuje mnie ta tematyka, odkąd zobaczyłem na rondzie matecznym w mcdonaldzie piękne akwarium morskie. Chciałbym dowiedzieć się wszystkiego od podstaw. Chciałbym zacząć od tego, skąd wziąć sprzęt, wodę?:p.

Oczywiście tak jak napisałem, cała wiedza dla początkującego, więc nie tylko to pytanie. Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam!.
Pawlo

Re: morskie dla początkującego.

Postautor: Jacek » 03 gru 2012, 15:20

Sprzęt nie jest problemem.
wodę się robi z filtra RO i odpowiednich soli. Zanim się zbytnio napalisz na akwarium pamiętaj, że każde akwarium morskie to koszt liczony w tysiącach złotych - i to raczej bliżej 10 tyś, nie 2-3 Szczególnie jeżeli akwarium które widziałeś miało więcej niż skromne 100l. Na matecznym to jakieś 1000l.
Akwarium morskie wymaga również wiedzy i praktyki. U początkującego akwarysty, zazwyczaj od startu do śmierci mija kilka dni. Zacznij od strony www.MojaRafa.pl dowiesz się dużo, dużo więcej, a później zajrzyj na forum z
pytaniami, a na pewno ludzie Ci pomogą.
Awatar użytkownika
Jacek

Re: morskie dla początkującego.

Postautor: wika » 04 gru 2012, 18:22

Pawlo
nic dziwnego, że na innych forach nie otrzymałeś zadowalających odpowiedzi po prostu
nie da się odpowiedzieć na to pytanie. Tak jak napisał poprzednik
czytaj, masz dobrą stronę podaną MojaRafa.pl Po tygodniu będziesz już wiedział
o co pytać... . Wiem co piszę, jeszcze pół roku temu też tak się pytałam.
Bo małe jest piękne
Awatar użytkownika
wika

Obrazki: 2

Wróć do Dla początkujących